
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 3.99 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 21.5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Output Current | 1.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | SEPIC |
| Switching Frequency | 560 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 2.42 V |
| Max Output Voltage | 21.5 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Function | Step-Down |
Stock: 430
Distributors
pcbx
Unit Price$7.01194
Ext.Price$7.01194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.01194 | $7.01194 |
| 10 | $5.48502 | $54.85020 |
| 25 | $5.10373 | $127.59325 |
| 50 | $4.88947 | $244.47350 |
| 100 | $4.68427 | $468.42700 |
| 300 | $4.45038 | $1335.11400 |
| 500 | $4.36392 | $2181.96000 |
| 1000 | $4.26473 | $4264.73000 |
